Nie zwlekaj, już dziś pomyśl o jutrze! #DigComp

Nie zwlekaj, już dziś pomyśl o jutrze! #DigComp

Żyjemy w cyfrowej rzeczywistości, za którą nie łatwo nam nadążyć. Dynamiczne zmiany spowodowane epidemią koronawiursa wymuszą zarówno na pracodawcach, jak i pracobiorcach, czyli w dużej mierze na Was, przemiany związane z rynkiem pracy. Potrzeba będzie nie tylko standardowych i dotąd wymaganych umiejętności, ale także całkiem nowych kompetencji dotyczących szeroko pojętych technologii informacyjno-komunikacyjnych. 

 

Wydaje nam się, że każdy je posiada, bo któż ze studentów nie zna i nie ma konta na Facebooku, Instagramie czy Twitterze. Jednak międzynarodowe badania i literatura naukowa wskazują, na fakt, iż wiele osób wciąż nie posiada wystarczających umiejętności w tym zakresie. Co istotne i warte zapamiętania to już w 2006 roku kompetencje cyfrowe zostały uznane za jedne z ośmiu najważniejszych kompetencji niezbędnych w procesie uczenia się! 

 

Jako doradcy z Akademickiego Biura Karier postanowiliśmy podzielić się z Wami naszą wiedzą i przygotować Was na nadchodzące zmiany. Przez najbliższy miesiąc, dwa razy w tygodniu za pośrednictwem Facebookowej grupy „Co piszczy w PWSZ Elbląg” będziemy zaznajamiać Was z kwalifikacjami dotyczącymi kompetencji przyszłości. Cykl #DigComp to dawka niezbędnej wiedzy, umiejętności i postaw. Naszym celem jest uświadomienie studentów jak ważne we współczesnym i przyszłym świecie jest posiadanie różnorakich umiejętności z dziedzin digitalowych. Dołożymy wszelkich starań, by prezentowane treści były dostosowane w szczególności do Was. Bo zaradny student, to taki, który ma świadomość kompetencji cyfrowych! 
Akademickie Biuro Karier


Data publikacji: 07 kwietnia 2020


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry