Dynamicznie zmieniający się rynek pracy wymusza na osobach zatrudnionych jak i poszukujących pracy nieustanny samorozwój. Stale rosną wymagania w zakresie wykształcenia i posiadanych uprawnień. Nie łatwo jest pogodzić pracę i studia dzienne. Nie każdy może poświęcić weekendy i ponieść dodatkowe koszty aby studiować w trybie zaocznym (niestacjonarnym). Co zrobić gdy mamy świetną pracę i jednocześnie chcemy skorzystać z bezpłatnego szkolnictwa wyższego? Rozwiązanie jest proste – studia w formie popołudniowej.

Pracuj i bezpłatnie studiuj

 

Studia popołudniowe dla pracujących

Pamiętaj, że nie musisz wybierać pomiędzy podnoszeniem poziomu wykształcenia a zdobywaniem doświadczenia – bez problemu możesz połączyć obie te rzeczy. Jak pokazują wyniki rekrutacji lipcowej są osoby, które bardzo chcą podjąć naukę na uczelni wyższej ale na przeszkodzie temu stoi brak czasu oraz środków finansowych na opłaty za studia niestacjonarne. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku są studia bezpłatne popołudniowe.

 

Wolne miejsca na uczelni państwowej

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób pracujących Instytut Ekonomiczny PWSZ w Elblągu po raz kolejny w nadchodzącym roku akademickim 2019/20 uruchomi darmowe studia w dogodnej dla pracujących formie studiów: stacjonarnych-popołudniowych.

Propozycja popołudniowej formy studiów stacjonarnych dotyczyć będzie jak w roku ubiegłym kierunku: Administracja (specjalność: administracja bezpieczeństwa publicznego). NOWOŚCIĄ są studia II stopnia (kończące się tytułem magistra) – Studia menadżersko-prawne (specjalności: menadżer usług publicznych oraz menadżer analiz biznesowych).

Warunkiem przyjęcia na powyższy tryb studiów będzie zdany egzamin dojrzałości oraz zaświadczenie o zatrudnieniu.

 

 -Nauka w trybie popołudniowym pozwoliła mi na jednoczesne zdobycie wiedzy i wymaganego przez pracodawców doświadczenia w zawodzie. Dzięki ofercie PWSZ w Elblągu bez problemu pogodziłem pracę z  zajęciami, które odbywały się od poniedziałku do czwartku po godz. 16.00. Funkcjonuje to naprawdę dobrze  - mówi Adam, absolwent ekonomiki menedżerskiej.

 

Podsumowując, studia wieczorowe sprawdzą się idealnie w przypadku osób, które mają pracę lub studiują na dwóch kierunkach. Zanim zapadnie ostateczna decyzja, należy rozważyć wszystkie „za i przeciw” oraz skupić się na swoich potrzebach i możliwościach aby wybrać dla siebie odpowiednie studia w odpowiednim trybie.


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry